ul. Świdnicka 24, 58-200 Dzierżoniów
+48 508 291 545
kontakt@soltermo.pl

Stop Smog

Stop Smog

Kilkanaście lat temu szukano alternatywy dla uciążliwego ogrzewania domów węglem. Wówczas pojawił się na rynku Eko Groszek. Trudno powiedzieć skąd w nazwie tego paliwa pojawiło się słowo EKO – kiedy z ekologią ta technologia nie ma nic wspólnego.

W wyniku spalania węgla powstaje bardzo dużo dwutlenku węgla (CO2) oraz innych zanieczyszczeń, takich jak: tlenki azotu (NOx), dwutlenki siarki (SO2) i trójtlenki siarki (SO3). Ciężki śmierdzący dym zatruwa okolicę.

Kocioł na eko groszek wymaga ciągłej obsługi. Uzupełnianie paliwa, wybieranie popiołu, regulacja sterownika. Użytkownicy takich instalacji porównują często eko groszek do klasycznego spalania węgla w kotle zasypowym górnego spalania który wymaga codziennej obsługi. Faktycznie – prawdą jest, że dobrze wyregulowany piec spalający eko groszek wymaga interwencji właściciela raz w tygodniu. Co tydzień należy: uzupełnić paliwo w zasobniku – około 100-150 kg eko groszku, wybrać popiół – około 10 – 15 kg, usunąć sadzę i nagar gromadzący się w kotle. Po takiej operacji należy jeszcze posprzątać kotłownie i doprowadzić siebie do porządku.

Dla porównania. Instalacja fotowoltaiczna zasilająca pompę ciepła nie wymaga żadnej obsługi. Całym systemem można sterować z poziomu aplikacji na smatrfonie, nie emituje żadnych gazów, spalin czy popiołu. Pomieszczenie mylnie w tym przypadku nazywane kotłownią jest czyste i pachnące. Dom jest ekologiczny.

Instalowanie w drugiej dekadzie XXI wieku kotła zasilanego węglem w dowolnej postaci wydaje się być absurdem. Istnieje dostępna od ręki technologia umożliwiająca ekologiczne, tanie i bezobsługowe ogrzewanie zarówno domu jak i ciepłej wody użytkowej.

Już teraz zamów bezpłatną wycenę swojej instalacji