ul. Świdnicka 24, 58-200 Dzierżoniów
+48 508 291 545
kontakt@soltermo.pl

Fotowoltaika o czym warto wiedzieć

Fotowoltaika o czym warto wiedzieć

Instalacja fotowoltaiczna składa się z kilku elementów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania.

Podstawą całego systemu są moduły zwane również panelami. Są one produkowane w dwóch technologiach: Monokrystalicznej i Polikrystalicznej. Te pierwsze są nieco bardziej wydajne, te drugie są tańsze.  Panele monokrystaliczne lepiej radzą sobie w dni słoneczne, podczas gdy polikrystaliczne mogą osiągać wyższą efektywność w warunkach zachmurzenia. Wysokie nakłady produkcyjne technologii monokrystalicznej przyczyniają się do dużo wyższych cen tego typu paneli w stosunku do paneli polikrystalicznych, co bezpośrednio przekłada się na ok. 80% udział tych drugich w rynku technologii fotowoltaicznych.

Falownik, zwany również inwerterem jest to inaczej mówiąc przetwornica, która prąd stały DC pochodzący z paneli przekształca na prąd zmienny AC. Instalowane przez nas falowniki są budowane w technologii On-Grid co znaczy, że służą do podłączenia instalacji do sieci energetycznej.

Instalacja działa najlepiej kiedy panele skierowane są możliwie jak najdokładniej w stronę południa. Możliwe jest instalowanie modułów na dachach skierowanych na południowy wschód lub zachód jednak ich wydajność będzie mniejsza.

Istotnym ograniczeniem efektywności pracy paneli jest cień, który w trakcie dnia może się pojawić. Nawet częściowe zacienienie znacząco ogranicza wydajność. Producenci znaleźli rozwiązanie produkując panele w technologii HalfCut. Panel podzielony jest na dwie niezależnie działające sekcje a zatem cień  padający częściowo na moduł nie wpływa tak mocno na jego wydajność. Oferowane przez nas produkty pochodzą wyłącznie od największych i renomowanych dostawców technologii fotowoltaicznej,

Już teraz zamów bezpłatną wycenę swojej instalacji

Jedna odpowiedź

  1. Hi, this is a comment.
    To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
    Commenter avatars come from Gravatar.

Możliwość komentowania została wyłączona.